Молоко є одним з перших продуктів, які людина смакує

Молоко є одним з перших продуктів, які людина смакує

Молоко є одним з перших продуктів, які людина смакує, воно обов'язково входить в наш щоденний раціон.

Молоко часто називають першим харчовим продуктом, підкреслюючи його важливість у лікувальному харчуванні. Протягом всієї історії молоко використовували для харчування і для лікування всіляких захворювань, адже в його складі міститься більше ста компонентів. Не випадково людина, яка народилася з молоком, зустрічається в першу чергу.

Завдяки своєму унікальному складу в деяких випадках молоко навіть здатне замінити ліки. Якщо у вас болить голова, можна випити тільки склянку теплого молока. Речовини, що містяться в молоці, знижують больову чутливість і зменшують спазми.

Молоко містить багато поживних речовин, з яких будується шкіра, м'язи, кістки, шерсть, кігті і зуби. Молоко містить всі необхідні телята - жир, воду, цукор, білки, вітаміни і солі. Але через день-два молоко стискається.


Процес ерозії молока


Це досить складний мікробіологічний процес. У будь-якому молоці обов'язково присутня величезна кількість молочнокислих бактерій. Молоко є ідеальним поживним середовищем для них, і якщо воно зберігається при кімнатній температурі, бактерії сильно розмножуються. Для цього активно використовують основні компоненти молока: білки, жир і цукор. Саме тому молоко кисле.

Існують різні молочнокислі бактерії, такі як ацидофільні, мезофільні, теромафільні, біфідобактерії. Всі вони харчуються лактозою і виробляють молочну кислоту. Різні бактерії виробляють різні молочні продукти.
Наприклад, кефір є продуктом діяльності симбіотичного грибка і молочнокислих бактерій.


Яке молоко вибрати?


Стерилізоване молоко. Стерилізація і пастеризація - це термічна обробка, якій піддається молоко з метою збільшення терміну його зберігання.

У процесі стерилізації молоко нагрівають до 135 ° C, а потім різко охолоджують. Під час цієї процедури гинуть всі бактерії, в тому числі корисні для організму, але більшість вітамінів залишається. Стерилізоване молоко не псується півроку, а відкрита упаковка може зберігатися в холодильнику 2-3 дні без шкоди для якості продукту.

Пастеризоване молоко. Пастеризоване молоко вважається кориснішим. Під час пастеризації молоко нагрівають до 60-70 ° С, що дозволяє зберегти не тільки вітаміни, але і найбільш корисні мікроорганізми і при цьому зупинити процес розпаду молока. Термін зберігання пастеризованого молока не тривалий - всього 36 годин. При пастеризації 90% мікроорганізмів в молоці гинуть.

Відновлене молоко. Відновлене молоко виробляється шляхом додавання води в сухе молоко. Вітаміни і мікроелементи в цьому молоці практично відсутні.


Немає холодильника?


Молоко можна зберігати без холодильника. Потрібно влити молоко в скляну або фаянсову ємність, яка повинна бути досить вузькою і високою. Помістіть посудину в широку чашку або тазик і залийте в неї трохи холодної води. Накрийте посудину м'якою тканиною або марлевою серветкою, яка повинна бути досить великою, щоб опустити краї у воду. Можна намочити всю серветку повністю, тільки, звичайно, не сильно, щоб вода не потрапляла в молоко. Тепер молоко можна довго зберігати.

Молоко, як і інші молочні продукти, дуже смердюче, тому потрібно намагатися зберігати молоко окремо від сильно пахучих продуктів.


Рада:

Іноді буває, що забуте молоко на пічку звалить. Щоб цього уникнути, потрібно змастити стінки каструлі, яка відварює молоко, масло. Тоді молоко після кипіння не підніметься над лінією, яку змащують маслом. Якщо молоко спалюється, його слід негайно залити в інші страви, не помішуючи. Щоб виключити смак спаленого молока, додайте щіпку солі. Щоб під час кипіння молока харчові речовини менше відкладалися на дно і боки страв, потрібно періодично його перемішувати. Щоб при кип'ятінні молоко не підгоріло, необхідно промити посуд, в який вливається молоко, прохолодною водою і не протирати після цього. Тепер можна починати кип'ятити молоко. Щоб він не згорів можна було покласти в нього ложку цукру. Молоко добре смакує, коли його охолоджують в тому ж горщику, в якому його варять. Локшина, макарони та рис погано готують у молоці. Тому перед приготуванням їм молочного супу рекомендується варити їх 3-6 хвилин у воді, а потім залити киплячим молоком. Якщо попередньо замочити манну крупу в молоці і залишити на годину, каша або інше блюдо, яке готується з манки, буде більш пишним.

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотній зв`язок